فرماندهی فراجا آذربایجان شرقی خبر داد:

استقرار یگان های ویژه پلیس در معدن اندریان/ تداوم نظارت و برخورد پلیس برای ریشه کن کردن فعالیت حفاران غیرمجاز

 

فرماندهی فراجا آذربایجان شرقی از استقرار یگان های ویژه پلیس در محدوده معدن طلای اندریان برای ساماندهی و برخورد با حفاران غیر مجاز و دست اندازان به ثروت ملی در این معدن خبر داد و بر عزم راسخ پلیس برای حل ریشه ای حواشی این منطقه تاکید کرد.

سردار عبدی در نشست خبری خود با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: حواشی معدن طلای اندریان، مساله و موضوع مهم و حیاتی استان به شمار می رود که خوشبختانه با ورود و دستور جدی مدیریت ارشد استان و نهادها و دستگاه های قضایی، نظامی و امنیتی با جدیت دنبال می شود و تاکنون نیز اقدامات زیربنایی قابل توجهی در این راستا صورت گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل بیش از هزار پرونده قضایی و دستگیری ده ها نفر از متخلفان و حفاران غیرمجاز در این معدن خبر داد و افزود: در پی گیری های قضایی و انتطامی، هم با حفاران غیر مجاز و هم با استحصال کنندگان غیر قانونی طلا در اندریان برخوردهایی صورت گرفته و پرونده های تشکیل یافته به مراجع قصایی ارجاع شده است.

فرماندهی فراجا استان در ادامه همچنین با اشاره به تعطیلی تعداد قابل توجهی از کارگاه های فرآوری و استحصال طلا در تبریز و منطقه اندریان خبر داد و تصریح کرد: در این مدت، تعداد ۳۰ کارگاه غیر مجاز استحصال و فرآوری طلا در منطقه اندریان، شهرهای اطراف و تبریز شناسایی و پلمپ شده است.

سردار عبدی در ادامه با تاکید بر این که حضور و برخورد قانونی پلیس و یگان های ویژه با حفاران غیرمجاز طلا در اندریان ادامه خواهد داشت افزود: پس از استقرار و حضور یگان های ویژه پلیس در منطقه، در حال حاضر هیچ حفار غیر مجازی در اندریان فعالیت ندارد و اوضاع عادی شده است.

وی در عین حال با تاکید بر ضرورت ایفای نقش و مسوولیت همه دستگاه ها و سازمان های مسوول در موضوع حواشی معدن طلای اندریان، گفت: شرکت بهره بردار و همچنین سازمان های مسوول، از جمله سازمان صمت استان، باید بیش از گذشته در راستای عمل به وظایف مدیریتی و نظارتی خود عمل کنند؛ چراکه حل‌ مساله و حواشی معدن طلای اندریان، تنها با اقدامات پلیسی امکان پذیر نخواهد بود.

فرماندهی فراجا در ادامه با اشاره به این که موضوع حفاری های غیرمجاز در معدن طلای اندریان جرم انگاری شده است خاطرنشان کرد: ابهامات بسیاری پیرامون معدن اندریان و حفاران غیرمجاز فعال در این منطقه وجود دارد که در روند برخوردهای قضایی، اقدامات قانونی در این خصوص در حال انجام است.

سردار عبدی همچنین با اشاره به قصور و رفع مسوولیت مدیریتی و اجتماعی شرکت بهره بردار معدن در جلوگیری از فعالیت حفاران غیر مجاز نیز گفت: شرکت بهره بردار معدن، نباید با رفع مسوولیت و قصور در انجام وظایف مدیریتی و اجتماعی، از تعهدات قانونی خود شانه خالی کند و می بایست به سهم خود با ایجاد و افزایش زیرساخت های حفاظتی و امنیتی لازم، مانع از دست اندازی متخلفان و سوء استفاده کنندگان به منابع ملی شوند.

وی در خاتمه، راه اندازی تعاونی های تولید و اشتعال قانونی، جذب و به کارگیری جوانان جویای کار، زمینه سازی برای رفع بسترهای سوء استفاده و نیز هزینه کرد در حوزه عمران و آبادانی منطقه را از مهم ترین وظایف و مسوولیت های مدیریتی و اجتماعی شرکت بهره بردار معدن طلای اندریان و دیگر سازمان های متولی دانست.

سردار عبدی در خاتمه از تداوم حضور، نظارت و برخورد پلیس در منطقه برای ریشه کن کردن فعالیت حفاران غیرمجاز و نیز ساماندهی معدن در این منطقه خبر داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.